Polecane linki - Historia Wysoczyzny Elbląskiej

Przejdź do treści
Uwaga: Włączony AdBlocker może blokować wyświetlanie niektórych obrazów![...] Fotografią zainteresowałam się zupełnie przypadkowo, szukając zdjęć rodzinnych.

Na mojej stronie internetowej „Fotorewers” zajmuję się przede wszystkim dokumentowaniem działalności fotografów i ich atelier w latach 1850-1914.
[...] Jedno trzeba stwierdzić, że "dzięki" rozbiorom tak ciekawej historii jak polska fotografia nie ma żaden kraj w Europie. Fotografie były opisywane w różnych   językach: polskim, niemieckim, rosyjskim i francuskim. Atelier wielu sławnych, uzdolnionych i świetnych fotografów Polaków znajdujemy na całym świecie.

www.swiadectwa.elblag.pl


Świadectwa. Dawny Elbląg i okolice. Projekt „Świadectwa” przewiduje gromadzenie i udostępnianie wspomnień z niemieckimi mieszkańcami Elbląga i okolic, którzy jako dzieci musieli opuścić swoje rodzinne strony. W ramach zrealizowanego już wcześniej przez Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu projektu „Muzea ponad granicami”, finansowanego przez Unię Europejską ze środków Litwa – Polska – Rosja, pozyskano niezwykle bogate i interesujące materiały wspomnieniowe.

miesiecznik.swiat-kolei.com
Witryna czasopisma sympatyków komunikacji szynowej "Świat kolei".Miesięcznik "z
awiera artykuły o kolei, zarówno współczesnej w Polsce i na świecie, jak i o jej historii, taborze oraz o ciekawych liniach kolejowych. Hobbyści zainteresowani tematyką tramwajową znajdą tu artykuły o taborze oraz krajowych i zagranicznych liniach tramwajowych. Dział modelarski proponuje testy modeli, publikacje na temat budowy makiet i warsztatu modelarza a także informacje o nowościach modelarskich".  

archeohistArcheoHist jest praktyczną stroną internetową dla badaczy interesujących się przeszłością dawnych Prus, Pogezanii i rejonu Elbląga.

Szczególnie polecam
www.skyscrapercity.comSkyscraperCity Forums - [Elbląg] Okolice. Forum krajoznawcze. Duża ilość zdjęć przedstawiąjących Elbląg oraz jego bliskie i dalsze okolice.  Polecam.forum.eksploracja.pl
Forum pasjonatów historii Pomorza i poszukiwaczy skarbów, informacje na temat historii Regionu Gdańskiego i nie tylko.

igrek.amzp.pl
                                                                          Mapy archiwalne Polski i Europy Środkowej.

elblag-moje-miasto.pl
Strona jest tłumaczeniem Bogdana Kiebzaka niemieckiego oryginału www.hans-pfau-elbing.de. elblążanina z urodzenia Hansa Joachima Pfau. Jest to skarbnica wiedzy o dawnym Elblągu i okolicach. Szczególnie polecam.

elbing-land-familienforschung.de
                                                       Strona niemieckojęzyczna dotycząca dawnego Elbląga i okolic.

polski.mapywig.org
Niekomercyjny projekt udostępnienia skanów map i materiałów geograficznych wydanych przez Wojskowy Instytut Geograficzny (WIG) w latach 1919 - 1939.

polona.pl
Jest zbiorem publikacji elektronicznych, który zawiera książki, czasopisma i inne typy dokumentów, które składają się na obraz polskiej kultury, a które ze względu na ich wartość, unikatowość i często zły stan zachowania nie są udostępniane publicznie. Znajdują się tu m.in. kolekcje prezentujące utwory największych polskich twórców, pierwodruki literatury polskiej oraz wydawnictwa konspiracyjne okresu II wojny światowej.

dlibra.bibliotekaelblaska.pl       
                      Biblioteka Cyfrowa, zawiera nieprzebrane zbiory elektroniczne publikacji dotyczących naszego regionu.

bildarchiv-ostpreussen.de
Bogate archiwum zdjęć z Prus Wschodnich.

mapy.eksploracja.pl
         Niekomercyjna składnica przedwojennych map topograficznych.

historia.bibliotekaelblaska.pl
                     Elbląski Wortal Historyczny. Szczególnie polecam.

Dziękuję za wstawienie linku do historia-wyzynaelblaska.pl na swojej witrynie lub blogu.


button (obraz JPG; 600x77 pikseli; 18,9 kB)

button (obraz JPG; 511x65 pikseli; 13,8 kB)


button (obraz PNG; 184x155 pikseli; 61,8 kB)

button (obraz JPG; 185x154 pikseli; 8,11 kB)


Wróć do spisu treści